Ettevõttest

Harju Elekter toodab elektriseadmeid 1968. aastast. Kontsern tegutseb kahes ärisegmendis: tootmine ning kinnisvara ja muud segmenteerimata tegevused.

Harju Elektri kontserni tootmissegment hõlmab elektriseadmete tehaseid Eestis (AS Harju Elekter Elektrotehnika, HE osalus 100%), Soomes (Satmatic Oy, Finnkumu Oy, HE osalus 100%) ja Leedus (UAB Rifas, HE osalus 100%), kus tehaste põhitoodangu moodustavad elektrienergia jaotusseadmeid (alajaamad, kaablijaotus- ja liitumiskilbid) ning automaatika- ja juhtimiskeskused energia- ja tööstussektori ning infrastruktuuri tarbeks. Tootmissegmenti kuulub ka AS Harju Elekter Teletehnika (HE osalus 100%), kes valmistab lehtmetalltooteid andmeside- ja telekommunikatsioonisektorile. Kontserni toodangu müügiks Rootsis ja Põhjamaades loodi 2010.aastal müügiorganisatsioon Rootsi Harju Elekter AB (HE osalus 100%, al.1.4.2014 on tegevus ajutiselt peatatud). 2016.a oktoobrist kuulub Kontserni ka Kontserni Soome ettevõtetega seotud kinnisvara haldamise firma Harju Elekter Kiinteistöt Oy (100%) ning 2017. aastast kaubandusgrupp Energo Veritas OÜ (80,5%), mis hõlmab endas elektritarvete kaupluseid Eesti suuremates linnades ning elektrikütteseadmete müügi osakonda.

Emafirma AS Harju Elekter omab Keilas ja Haapsalus ligi 70 000 m2 tööstuslikku kinnisvara, mida hallatakse ja renditakse Kontserni või sellega seotud ettevõtetele. Emafirma tagab ka personali-, finants- ning teiste vajalike tugiteenistuste olemasolu Kontsernis.

1997. aastast on Harju Elektri aktsiad noteeritud Nasdaq Tallinna Börsi lisa- ning alates 2003.aastast põhinimekirjas.