Audiitorid

ASi Harju Elekter aktsionärid valisid 3.05.2018 toimunud aktsionäride korralisel üldkoosolekul ettevõtte 2018.-2020. aasta auditi tegijaks audiitorfirma AS PricewaterhouseCoopers​.

Audiitorfirma tutvustus

AS PricewaterhouseCoopers​

PwC on maailma suurim ärikonsultatsiooniteenuseid pakkuv organisatsioon, kes on esindatud 158 riigis. Ettevõte ühendab üle maailma rohkem kui 236 000 inimese teadmisi ja kogemusi, et pakkuda parimat teenust ning luua lisaväärtust oma klientidele.

Eestis tegutseb PwC alates 1992. aastast ja rohkem kui 25 tegevusaasta jooksul on saadud oma ala juhtivaks ettevõtteks. Neil on enam kui 500 klienti nii juhtivate kodumaiste ja rahvusvaheliste ettevõtete kui ka avaliku sektori organisatsioonide hulgast. Eesti esinduses töötab ligi 170 spetsialisti, kes pakuvad professionaalseid majandusharu eripära ja uusimaid rahvusvahelisi arenguid arvestavaid finantsauditi, maksu- ja juhtimiskonsultatsiooni teenuseid.

Juhtivaudiitor Ago Vilu

 Ago on lõpetanud 1994. aastal Karlsruhe Tehnikaülikooli (Saksamaa) majanduse erialal. Eesti Vabariigi vandeaudiitori eksami sooritas ta 1995. aastal, liitudes samal aastal ka PwC-ga.

 Aastatel 2001-2007 ja 2010-2016 oli Ago Raamatupidamise Toimkonna esimees, täites hetkel aseesimehe rolli. Ago juhtimisel on välja töötatud   raamatupidamise seadus  ja Raamatupidamise Toimkonna juhendid. Ago esindab Eestit ka Euroopa Liidu Raamatupidamise Reguleerimise Komitees (Accounting   Regulatory Committee). Ta on esinenud arvukatel konverentsidel ja koolitustel nii Eestis kui välismaal.

 Ago on rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert rahvusvaheliste finantsaruandluse standardite (IFRS) alal. Ta töötas 2 aastat (1997-1999) PwC Londoni kontoris, kus ta  spetsialiseerus just IFRS‑iga seonduvatele küsimustele, nõustades paljusid suurettevõtteid üle kogu maailma. Aastatel 2004‑2008 töötas Ago PwC Moskva kontoris  Venemaa ja SRÜ riikide IFRS-alase nõustamisega tegeleva teenusliini juhina.

 Aastatel 2008-2017 juhtis Ago PwC Eesti kontorit ning on praegu PwC Baltikumi ja Valgevene juhtiv partner. Ago juhib PwC regionaalset IFRSi kompetentsikeskust, mis   nõustab lisaks Eestile ka suurt osa PwC Kesk- ja Ida-Euroopa organisatsioonist.