Tehasetootelised komplektalajaamad

HEKA

Komplektalajaamad on tüüpkatsetatud tehasetootelised alajaamad, mis koosnevad kaitsekestas paiknevatest trafodest, madalpinge- ja kõrgepingejaotlast, ühendustest ja abiseadmetest.

TRANSPORT JA PAIGALDAMINE

Tõstmiseks ja paigaldamiseks on komplektalajaamad varustatud tõsteaasadega. Vundamendi moodustab alajaama kaablikelder, olenevalt alajaama tüübist, kas eraldi moodulitena või korpusega integreeritud kelder. Kohapeal tuleb valmistada ette killustikust aluspõhi ning väliste kaablite ühendused. Iga komplektalajaamaga on kaasas paigaldus- ja kasutusjuhendid.

TESTID JA STANDARDID

Komplektalajaamad on valmistatud ja testitud kooskõlas standarditega IEC 61330 ja IEC 62271-202. Komplektalajaama põhikomponendid vastavad nendele kehtestatud standarditele.

EHITUS

Metallkestaga alajaamad on valmistatud kuumtsingitud lehtmetallist, mis kaetakse UV-kindla pulbervärviga tellija valitud toonis. Kesta on võimalik katta ka laudvoodri- ja antigraffiti võrgu- või vahaga. Metallalajaam on välja töötatud eeldusel, et korpus ja kaablikelder on tõstetav valmis koostatuna koos seadmetega. Koos jõutrafoga tõstmine kooskõlastada valmistajatehasega. Betoonkestaga alajaamad on valmistatud raudbetoonelementidest, mille välispind viimistletakse vastavalt tellija soovile (graniitkild, tellispind, vormipind, värvitud pind, lihvitud pind, puiduimitatsioon, metallvõrk, laudvooder vms). Väljastteenindatavatel alajaamadel on korpusega integreeritud kaablikelder, seestteenindatavatel alajaamadel on eraldi vundamendimoodulid. Betoonalajaamad on tõstetavad koos seadmetega. Koos jõutrafoga tõstmine kooskõlastada valmistajatehasega.

SEADMED

KP jaotusseadmed: tüüplahenduste puhul kasutatakse 1 kuni 5 kambrilisi õhk- või SF6 isolatsiooniga ringtoiteseadmeid, näiteks ABB SafeRing ja SafePlus, Siemens 8DJH, Schneider Electric RM6 ja SM6, Eaton Xiria. Võimalikud on ka erilahendused (elektrienergia mõõtekambrid, laiendatavad ringtoiteseadmed, kaugjuhitavad motoriseeritud seadmed vms).
MP jaotusseadmed: kuni 4000 A nimivooluga erinevate konfiguratsioonidega jaotusseadmed, väljundiidrites sulavkaitselülitite või automaatkaitselülititega. Erinevad lisavõimalused, nagu mõõte- ja arvestusosa, tänavavalgustusosa, reaktiivenergia kompenseerimine. Jõutrafod: kuni 3500 kVA võimsusega õli- või kuivtrafod. Alajaamad on varustatud keskkonnareostuse vältimiseks õlikoguritega. Alajaamad on tehases komplekteeritud kaablitega ühendamaks jõutrafo madal- ja keskpingeseadmetega.